WEST-VLAAMS RAPID PLOEGENKAMPIOENSCHAP 2016

Locatie

See map: Google Maps

Het West-Vlaams rapid-kampioenschap schaken per ploeg werd door de liga West-Vlaanderen, zoals aangekondigd in samenwerking met de Kon. Brugseschaakkring gehouden in het lokaal van die laatste. Uitgezonderd enkele ploegleden, was geen enkele ploeg te laat zodat we stipt om 14u00 met het kampioenschap konden beginnen.

De paringen werden voor dit jaar verricht met het parings-programma “Swiss-Manager”, die zijn onberispelijke kunde in vorige toernooien al had bewezen.  Het invoeren van de resultaten en het afdrukken er van werden door Ivan Taets verricht die daar toch stilaan een deskundige
in wordt.
Verdere info vind je op: http://www.chess-results.com
De kampioenen ploeg Brugge4 die bewees
dat het ongenaakbare Oostkamp toch niet zo
ongenaakbaar was

Tot in de derde ronde bleef de grote favoriet Oostkamp in de A-reeks onklopbaar tot ze het moesten opnemen tegen Brugge4  en met drie tegen  één voor Brugge onderuit gingen.

Die winst heeft Brugge niet meer uit handen gegeven waarmee ze dan zich zelf voor het jaar 2016 De Rapid-kampioenen van West-Vlaanderen” mochten noemen.

De ploegkampioen bestond uit van L > R - Philippe Verduyn, Jan Vandendriesche,  Franky Goossens en Gino Desmedt.
 
 
 
 
 
In de B-reeks eindigden de drie eerste ploegen met gelijke punten match en bordpunten,  zodat we gebruik moesten maken van het scheidings-programma Sonneborg-Berger.
 

Daarmee werd Oostende2 KOSK met gelijke punten kampioen in de B-reeks voor Brugge5 en Roeselare2.

Proficiat aan de West-Vlaamse kampioenen
Reeks B
De rapidkampioen reeks 2 bestond uit van L>R:
Hollander Luca, Dayer Glenn, Wollaert Brian en
Defour Rud
 
Van L>R - Duc Wout - Lucas Verbeke - Piceu Jarid en de ex-jeugdleider van de Liga West-Vlaanderen Eduard Vertenten.

In de C-reeks werd met een straatlengte voor Oostkamp2 kampioen, die zelf op de 5de plaats in het toernooi eindigde en daarmee meerdere ploegen die in een hogere reeks  speelden voorbij stak.

De kampioenenploeg van de reeks C bestond hoofdzakelijk uit de Oostkampse jeugd aangevuld met op het eerste bord de ex-jeugleider van West-Vlaanderen Eduard Vertenten.

Bij deze dan ook een over verdiende proficiat aan de Oostkampse jeugd.










Eindstand na 5 ronden              
Rk. SNo Team Partijen   +   =   - TB1 TB2 TB3
1 2 A Brugge 4 5 4 1 0 9 16 186
2 1 A Oostkamp 1 5 4 0 1 8 17 142
3 3 A Oostende 1 5 4 0 1 8 15 147
4 7 B Oostende 2 5 3 0 2 6 9,5 75,5
5 9 C Oostkamp 2 5 3 0 2 6 9,5 61,5
6 11 B Brugge 5 5 2 2 1 6 9,5 52,5
7 10 B Roeselare 2 5 3 0 2 6 8,5 66,8
8 5 B Brugge 3 5 1 3 1 5 11 115
9 4 A Roeselare 1 5 2 1 2 5 11 110
10 15 C Izegem 5 2 1 2 5 7,5 33
11 12 B Brugge 2 5 2 0 3 4 11 97
12 6 A Bredene 5 1 2 2 4 8,5 76,8
13 13 C Oostkamp 3 5 1 1 3 3 7,5 43,3
14 14 C Brugge 1 5 1 1 3 3 6 33
15 8 B Veurne 5 1 0 4 2 4 18